Captcha - en to id_ID translation catalogue (53 entries)

en: Captcha Settings
id_ID: Pengaturan Captcha

en: Please enter a valid CAPTCHA value.
id_ID: Harap memasukkan nilai CAPTCHA yang benar

en: Login form
id_ID: Form login

en: Registration form
id_ID: Form Pendaftaran

en: Reset Password form
id_ID: Setel ulang Kata kunci

en: Comments form
id_ID: Form Komentar

en: Plus (&#43;)
id_ID: Tambahan (&#43;)

en: Plus
id_ID: Tambahan

en: Minus (&minus;)
id_ID: Kurang (&kurang;)

en: Minus
id_ID: Kurang

en: Multiplication (&times;)
id_ID: Melipatgandakan (&kali;)

en: Multiply
id_ID: Melipatgandakan

en: Numbers
id_ID: Angka

en: Words
id_ID: Kata

en: Please select one item in the block Arithmetic and Complexity for CAPTCHA
id_ID: Silahkan pilih salah satu item dalam Aritmatika blok dan Kompleksitas untuk CAPTCHA

en: Settings saved.
id_ID: Pengaturan disimpan

en: Arithmetic actions for CAPTCHA
id_ID: Tindakan Aritmatika untuk CAPTCHA

en: Save Changes
id_ID: Simpan Perubahan

en: ERROR
id_ID: SALAH

en: zero
id_ID: nol

en: one
id_ID: satu

en: two
id_ID: dua

en: three
id_ID: tiga

en: four
id_ID: empat

en: five
id_ID: lima

en: six
id_ID: enam

en: seven
id_ID: tujuh

en: eight
id_ID: delapan

en: nine
id_ID: sembilan

en: eleven
id_ID: sebelas

en: twelve
id_ID: dua belas

en: thirteen
id_ID: tiga belas

en: fourteen
id_ID: empat belas

en: fifteen
id_ID: lima belas

en: sixteen
id_ID: enam belas

en: seventeen
id_ID: tujuh belas

en: eighteen
id_ID: delapan belas

en: nineteen
id_ID: sembilan belas

en: ten
id_ID: sepuluh

en: twenty
id_ID: dua puluh

en: thirty
id_ID: tiga puluh

en: forty
id_ID: empat puluh

en: fifty
id_ID: lima puluh

en: sixty
id_ID: enam puluh

en: seventy
id_ID: tujuh puluh

en: eighty
id_ID: delapan puluh

en: ninety
id_ID: sembilan puluh

en: and
id_ID: dan

en: Encryption password is not set
id_ID: Enkripsi password belum diatur

en: Decryption password is not set
id_ID: Dekripsi password belum diatur

en: Settings
id_ID: Pengaturan

en: Support
id_ID: Dukungan

en: "Create a Group" form
id_ID: Form "Buat Grup"
